Press "Enter" to skip to content

Stanislav Sokol

Portretova fotka Stanislava Sokola

Prezývka: Slávo

Narodil som sa a vyrastal v Trenčíne, kam sa často vraciam. Vyštudoval som fyziku na Univerzite Komenského v Bratislave, kde v súčasnosti žijem.

Do divadla Zrakáč som sa dostal hneď v čase jeho zrodu v roku 2010. Po období, ktoré sme spolu s ostatnými kolegami – kamarátmi zasvätili nácviku hereckých techník u nášho vtedajšieho režiséra Pepa Pražmáriho, nasledovalo skúšanie prvej hry Rómeo a Júlia 2010. Bolo to pre mňa obdobie nevšedných zážitkov, spoznávania samého seba, spoznávania mojich hereckých partnerov a života na malých divadelných doskách vôbec. Teší ma, že v roku 2019 sme s divadlom dostali príležitosť hrať autorské predstavenie Ste medzi nami pod krídlami Slovenského národného divadla.

Momentálne pôsobím aj v divadle Malá scéna STU, kde od novembra 2019 stvárňujem malú postavu nevidiaceho veštca Teirésiasa v hre Oidipus (režijne hru naštudoval Štefan Korenči).

Okrem divadla patria medzi moje záujmy cestovanie, fotografovanie, poézia, tanec, aktívny šport – beh, korčuľovanie, cyklistika, turistika, lezenie. Milujem hory a mojím snom je trvalo žiť vo vysokých kopcoch. Občas z dlhej chvíľky píšem drobné verše. Mám okolo seba rád dobrých ľudí. V divadle Zrakáč sa okrem hrania venujem aj administrácii webovej stránky.

Postavy:

  • Rómeo Montek (Rómeo a Júlia 2010, rok 2010)
  • Helmut (Jubileum, rok 2014)
  • SBS-kár (Ste medzi nami, rok 2019)